DEICHMANN obuv spolupracuje s Avedonnou Agency

Vaše děti jsou u nás na 1. místě
avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

DEICHMANN obuv spolupracuje s Avedonnou Agency

Příspěvekod avedonna » Stř 03. Črv 2015 22:34:42

Avedonna_DeichmannTrendblog_Header_poradna-chůvy.jpg
Deichmann spolupracuje s Avedonnou
Avedonna_DeichmannTrendblog_Header_poradna-chůvy.jpg (60.38 KiB) Zobrazeno 5358 x
V Trendblogu DEICHMANN na dotazy rodičů odpovídá lektorka PhDr. Ĺubica Kurucová z Avedonna Agency:

Odkazy na články, které vyšly na Trendblogu Deichmann.
CZ verze: http://trendblog.deichmann.com/cz-cs/2015/04/poradna-chuvy/
SK verze: http://trendblog.deichmann.com/sk-sk/2015/04/poradna-pestunky/

Další odpovědi na otázky rodičů budou zveřejněny do 1/2 června.

"Děti jsou především radost, ale někdy i starost"

avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: DEICHMANN obuv spolupracuje s Avedonnou Agency

Příspěvekod avedonna » Pá 10. Črc 2015 8:01:11

Dobrý večer, paní Svobodová,

posílám Vám odkaz na článek, který vyšel na Trendblogu Deichmann díky Vaší spolupráci s námi. http://trendblog.deichmann.com/cz-cs/20 ... a-chuvy-3/ a ráda bych Vám za to poděkovala.

Děkuji Vám a přeji krásné slunečné dny.

LM

avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod avedonna » Pá 10. Črc 2015 8:08:43

PORADNA CHŮVY
18.6.2015Adéla Čiháková
Trápíte se, zda své ratolesti věnujete dostatek času, péče a pozornosti tak, jak byste jako správná matka měla? Bojíte se, aby si kvůli Vám Vaše dítě neneslo do svého budoucího života nějaká traumata z dětství? Řešíte, co je v chování vašeho potomka normální a co už je na hraně? V naší poradně Vám vše rádi vysvětlíme…
PhDr. Ľubica Kurucová

Na Vaše dotazy odpovídá PhDr. Ľubica Kurucová z agentury Avedonna.

Máme 2,5letého syna, který se poslední dobou chová hystericky a urputně. Například když se vydáme na hřiště a začne pršet, řeknu, že už půjdeme domů, a on se začne vztekat, vzpouzet, prohýbat, je nemožné ho chytit (obzvlášť když v druhé ruce musím nést odstrkávadlo a přebalovací tašku přes rameno). Když už ho chytnu a nesu, vzteká se tak, že mi nezbyde než ho pustit na zem, načež se vydá zpátky na hřiště. Honíme se takhle v dešti 20 minut. Nemůžu dělat, že odcházím sama, protože by vběhl pod kolemjedoucí auta. Nebo ho chci vykoupat a on se vzteká, že ve vaně nebude, a leze z ní pryč. Pokud ho chci v tu chvíli přesvědčit, aby mě poslechl, začne až hysterický řev, při kterém lká a začne se brekem dusit. Co s tím?

Odpověď: Chování Vašeho syna je naprosto přirozené. V batolecím věku je charakteristickým projevem vzdor, jako symptom prosazování si svého já. Milá maminko, vystupujte především jako autorita, kterou musí Váš malý vzdorovatel respektovat. Nekřičet, nenadávat, ale musí Vás poslechnout i donucením, pak je důležité chlapečka pochválit. On časem pochopí, že poslechnout maminku znamená, že bude pochválen slovně i manuálně (pohlazení, objetí). V předškolním věku již zpravidla tento urputný vzdor ustupuje, ale zatím je nutné obrnit se trpělivostí.

Odkaz:
http://trendblog.deichmann.com/cz-cs/20 ... a-chuvy-3/

Téměř od narození dítěte pracuji, sice částečně z domova, respektive s volnou pracovní dobou, ale nemůžu být s dítětem celý den. Jsem s ním ráno zhruba dvě hodiny po jeho probuzení (7.00–9.00). Poté je přes den buď s chůvou (na kterou je zvyklý odmala), s babičkou nebo s tatínkem. Odpoledne v 15 hodin jde spát a spí až do 18 hodin, kdy už jsem doma a trávím s ním zbytek dne, dokud ve 22 hodin neusne. O víkendech jsme také spolu. Mám však výčitky kvůli tomu, jestli se mnou tráví dost času, a také proto, že jiné maminky jsou na mateřské. Mám obavy, zda není traumatizovaný, že odmala maminku vídá jen takto. Máte nějaké zkušenosti s tím, jak dítě ovlivní do budoucna fakt, že útlé dětství trávil se čtyřmi různými lidmi (táta, máma, babička, chůva), a ne jen s maminkou?

Odpověď: Milá maminko, jistě ideální je, když má děťátko pocit jistoty, bezpečí u maminky, ale když to není možné, tak především musí být nablízku jiný člověk, tj. chůva, babička, tatínek. Vaše děťátko má tudíž pocit blízkého člověka, který mu projevuje lásku a pocit jistoty. Jeho emotivní vývoj není ohrožen citovou deprivací, pokud vyrůstá ve společnosti blízkých lidí, kteří se mu láskyplně věnují.

avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod avedonna » Pá 10. Črc 2015 8:29:05

Dobrý den,
můj dotaz, tuším, ocení víc maminek – nemůžeme naši dceru zbavit dudlíku. Je jí 2,5 roku, běhá, mluví, ale dudlíku se vzdát nechce a nehodlá. Násilné odebrání je vykoupeno hysterickými záchvaty. Začínáme být už dost zoufalí. Děkuji.

Odpověď: Proč být zoufalá? Děvčátko samo dozraje do stadia, kdy pro ni samotnou bude dudlík handicapem. Hlavně, maminko, není nutné porovnávat zralost dítěte vůči ostatním dětem. Motivujete holčičku tak, že Vám sama, po vzájemné dohodě, dudlík na určitou dobu předá, Vy ji pochválíte, pak jí ho vrátíte, podle dohody. Tak postupně omezujte, zvyšujte intervaly. Pokud holčička usíná s dudlíkem, neberte jí ho násilně (nahradí si ho palečkem). Nechte dcerku, aby se vždy sama rozhodla, že Vám dudlík předá na určenou dobu, a vždy holčičku pochvalte, že to sama zvládá.

Dobrý den,
prosila bych o radu – co se synem, který odmítá chodit na nočník? Jediná možnost, která se nám zatím osvědčila, je šoupnout ho na nočník hned poránu. Jakmile to zkusíme kdykoli jindy v průběhu dne, vzteká se a vzpírá, že nechce, případně na něm jen sedí a kouká na pohádku. Máte nějaký tip, jak na to?

Odpověď: Nevím, kolik je synovi měsíců, ale výchovná zásada je pravidelně vysazovat po probuzení, před spaním a po jídle. Stačí chvilku, pokud se to podaří (náhoda), celá rodina musí syna začít chválit, hlasitě a nadšeně. Především mu zdůrazněte, proč je vlastně chválený. To pro chlapečka bude motivace, udělat to do nočníčku znovu. Pokud se vyprázdní do plen, tak na dítě prosím nekřičte. A už vůbec nepoužívejte tělesné tresty, ale raději mu zdůrazněte, že se to nedělá, a proto ho nebudete chválit, a vysvětlete mu proč! Není správně, aby na nočníku seděl dlouho, koukal na pohádky, případně si hrál. Musí se naučit, že do nočníčku se vyprazdňuje, a vždy je to spojeno s pochvalou a nadšením rodičů.

Odkazy na články, které vyšly na Trendblogu Deichmann.
CZ verze: http://trendblog.deichmann.com/cz-cs/20 ... dna-chuvy/
SK verze: http://trendblog.deichmann.com/sk-sk/20 ... -pestunky/

Katerina s mrňouskem

Příspěvekod Katerina s mrňouskem » Pá 11. Zář 2015 12:46:46

Ráda bych touto cestou všem maminkám doporučila chůvičky z Avedonny, na které je ve všem maximální spolehnutí. Měli jsme chůvy z nejmenovaných agentur, ale u chůviček z Avedonny je hned poznat, že ničím nejsou zaskočené a naopak si ví se vším (nestandartními situacemi) rychle a skvěle poradit. Poklona paní Svobodové a jejich školitelce paní PhDr. Kurucové. Ne nadarmo DEICHMANN s nimi spolupracuje, jsou báječní. Díky!

Jupíci

Příspěvekod Jupíci » Pá 11. Zář 2015 12:51:32

Také se přidávám pouze kladnými referencemi :D

avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod avedonna » Po 19. Říj 2015 22:24:02

Děkujeme :) Vaše ocenění jsou největší odměnou s úsměvy Vašich nejmenších, o které se s láskou staráme.

avedonna
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod avedonna » Po 19. Říj 2015 22:42:30

DEICHMANN s AVEDONNOU
Vy se ptáte, my odpovídáme:

Znáte to, děti vás ráno vytáhnou z postele ještě za tmy, hned si chtějí hrát, uvařit kakao, zakousnout se do koláče, pustit pohádku. Vy byste ale tak rádi zase zavřeli oči a ještě hodinku, dvě, pěkně chrupali. S dětmi si zkrátka každý den užíváme spoustu radostí. Často nás ale zaskočí problémy, se kterými si sami nedokážeme poradit. Obracet se na babičky a maminky je ale často protichůdné, protože přístup k dětem, výživová doporučení a další se s lety dost zásadně změnily. Pokud tedy i vás něco trápí, oslovte raději naši poradnu chůvy. Pomůžeme vám, poradíme, doporučíme.

Otázka:
Dobrý den, před půl rokem se mi narodil chlapeček. Je moc hodný, skoro o něm nevíme, hezky spinká, papá, snaží se hrát si sám, prostě úžasné dítě. Zato naše dvouapůlletá dcera mě teď doslova terorizuje. Ještě než se Vašíček narodil, těšila se na miminko, slibovala, jak se o něj bude starat a dělit se o hračky. Jakmile jsme ale s novorozeným chlapečkem přijeli domů, začala hrozně žárlit. Nejen, že si začala sama hrát na miminko (chtěla kojit, pokakala se a vyžadovala zpátky plenky, nechce se sama oblékat…), ale navíc začne hned hystericky brečet, když se věnuji Vašíkovi. Nevím, kde jsem udělala chybu. Snažím se trávit čas i jen s ní, denně jí čtu pohádky, kreslíme spolu, stavíme ze stavebnice, když miminko spinká, přesto mi připadá, že je to čím dál horší. Dokonce mě začala bouchat, když chci jít třeba pro Vašíčka do postýlky. Poradíte mi, co dělat?

Odpověď:
Milá maminko, vaše děvčátko pouze projevuje rivalitu a žárlivost a je to naprosto běžné chování. Moje rada je dávat jí najevo, že jí máte pořád stejně ráda. Ona to se svojí dětskou dušičkou cítí, ale žádá si projevy. Především jí zapojte do péče o miminko, a pak jí za to pochvalte. Např. odnese nebo přinese pleny a Vy jí pochvalte, že je šikovná holčička. Když pohladíte miminko, tak pohladíte taky holčičku. Pokud se sama vrací do kojeneckého věku / regrese /, tak jí nenadávejte, ale sdělte jí důrazně, že ona je již velká, šikovná holčička a nechce nosit pleny, jako miminko. Pokud brečí, tak jí něčím pověřte s péčí o miminko, ale zdůrazněte, že pomáhá Vám / přines, mamince, podej mamince /, a pak jí pochvalte, jak Vám pomohla. Především se nebojte, že jí to zůstane. Starší sestřičky celý svůj život mají sklony pečovat o mladší bratříčky, protože do podvědomí se jí dostane vzor od maminky.

Otázka:
Dobrý den, možná se někomu bude moje trápení zdát hloupé, ale já už nevím, co dělat. Moje tchýně se mi totiž plete do výchovy dětí. Pokaždé, když je u nás, ohrnuje nos nad vším, co dělám. Kroutí hlavou a mumlá si, že ona by to takhle tedy neudělala. Třeba se jí nelíbí, že náš rok a půl starý chlapeček má pořád dudlík. Nebo jí vadí, že ho pořád kojím. To prý by za jejích dob bylo nemyslitelné. Navíc když Pepíka hlídá, cpe mu pořád piškoty a sladkosti, i když jsme ji několikrát prosili, aby to nedělala. Bojím se s ní pustit do hádky, manžel se mě taky nezastane, říká, ať si to s ní vyřídím sama. Chci, abychom měli v rodině pěkné vztahy a hlavně, aby byl v pohodě Pepík. Když mu tchýně pořád bere dudlík a snaží se mu dávat lahev se sunarem, tak jenom řve. Dost mě to trápí, ale vážně ji nechci urazit.

Odpověď:
Věčný problém – tchýně a jejich rady. Milá maminko, doporučuji Vám, když přijede Vaše tchýně, najděte si čas, když Pepíček spinká, udělejte paní tchýni kafíčko a společně si sedněte a asertivně jí řekněte, že výchova je věcí rodičů a rozmazlování věcí babiček, takže pokud chce své vnoučátko rozmazlovat, tak se dohodněte na pravidlech. Např. pravidelně s ním může na procházky, pohrát se s chlapečkem apod.…, ale do výchovy Vám nebude zasahovat. Ona si již své mateřské povinnosti splnila a musí se přeorientovat na péči babičky. Bohužel jak již jsem napsala, musíte problém pojmenovat a nastavit si pravidla, protože se problémy s komunikací budou stupňovat. Může se paní tchýně urazit a bouchnout dveřmi, ale pokud o svého vnoučka má zájem, tak se vrátí a přijme Vámi stanovená pravidla.

Další typy:
http://trendblog.deichmann.com/cz-cs/20 ... a-chuvy-5/

Vrátit se na “Hlídání dětí chůvou”